E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Tesne pred Vianocami roku 2020 uzrela svetlo sveta ďalšia zaujímavá publikácia advokáta JUDr. Petra Kerecmana, PhD. s názvom Milo Urban justícia a advokáti v živote a diele. Ide o autorovu, v poradí už dvadsiatu tretiu publikáciu z oblasti advokácie a práva.

 Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj získalo spomedzi 151 nominácií v desiatich kategóriách výročnú cenu „Pamiatka roka 2019“ v kategórií Reštaurovanie za reštaurovanie Thurzovho paláca na Oravskom hrade.

Na mnohých zbierkach v múzeách a galériách sa podpísal zub času. Výnimkou nie sú ani maľby zo zbierky umenia, ktorá sa nachádza na Oravskom hrade. Oravské múzeum sa preto každoročne snaží umelecké diela reštaurovať vďaka podpornej schéme Fondu na podporu umenia.

Kráľovskú akadémiu umení založil kráľ Juraj III. v roku 1768. Od svojho založenia vychovala množstvo umelcov a architektov, ktorí ovplyvnili kultúru a umenie nielen vo Veľkej Británii, ale aj vo svete. Svojim členom poskytuje jedinečný priestor reprezentujúci umenie a kultúru prostredníctvom výstav, vzdelávania, ale aj umeleckej debaty a výskumu.

Pavol Országh Hviezdoslav je verejnosťou vnímaný ako bard slovenskej poézie. Jeho pozostalosť, ktorá tvorila základ zbierkového fondu niekdajšieho Hviezdoslavovho múzea, ktoré je dnes súčasťou Oravského múzea P. O. Hviezdoslava obsahuje aj zbierku závesných obrazov. V roku 2019 sme si pripomínali 170. výročie narodenia tohto básnika a 65. výročie vzniku Literárnej expozície P. O. Hviezdoslava a preto sa Oravské múzeum rozhodlo podať projekt na zreštaurovanie vybraných diel, ktoré boli v minulosti súčasťou interiéru Hviezdoslavovej domácnosti a dnes sú dve z nich súčasťou stálej expozície.

Kto je online?

Práve tu je 26 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín