E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Kysucká galéria slávnostne otvárila zrekonštruovaný kaštieľ v Oščadnici. Budova kaštieľa je národnou kultúrnou pamiatka a je ojedinelou stavbou tohto druhu architektúry v prostredí Horných Kysúc. Slávnostné otvorenie novozrekonštruovaného kaštieľa bolo spojené aj s oslavou 40. výročia vzniku Kysuckej galérie.

Zbierkový fond Oravského múzea skrýva mnohé umelecké poklady. Jedným z nich je aj kolekcia obrazov od známeho slovenského autora Adolfa Medzihradského. Niektoré z nich boli do fondu získané už pred desaťročiami aj zo súkromných zbierok, čo sa odzrkadlilo na ich stave. Preto sa Oravské múzeum rozhodlo požiadať o dotáciu a dodať olejomaľbám pôvodný nádych.

Revolúcia v digitálnom umení a nekonečné možnosti

Kryptomeny a celková digitalizácia sveta naberá v posledných rokoch neuveriteľné obrátky. Rýchlosť pokroku zrejme už ani nedokážeme spomaliť a digitálnej revolúcií sa nevyhne ani umenie, pre ktoré je NFT ako stvorené. Pri umení však jeho potenciál nekončí.

„Je to trochu klišé, ale umenie mi ponúka slobodu...“

Najmä umelecké priemyslovky vychovávajú mladú generáciu výtvarníkov, ktorá následne smeruje na vysoké školy, kde rozvíjajú svoj talent. Viktória Anna Vinjarová je rodáčka z východu, ktorá prostredníctvom umenia hľadá podľa vlastných slov svoju identitu.

„.. umenie nemá žiadne pravidlá a vždy si nájde svoje publikum.“

Martina Tarčáková je maliarka z Oravy, ktorú milo prekvapuje záujem ľudí na Slovensku o abstraktné umenie. Po viacerých zamestnaniach sa rozhodla vrátiť k tvorbe a zahodiť obavy z finančnej nestability, ktorú viacerí v tomto odvetví pociťujú. Pohľad na jej obraz vás pohladí na duši a vyvolá potrebu preskúmať ho do detailu, až nakoniec máte chuť sa ho dotýkať.

Kto je online?

Práve tu je 58 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900