E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Oravskom Podzámku, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa úspešne zapojilo do výzvy Fondu na podporu umenia na rok 2022 v programe 5.4.1 Odborné ošetrenie zbierkových fondov s projektom „Orbis Sensualium Pictus“. Múzeum získalo dotáciu vo výške 2 000 € na reštaurovanie významnej tlače Orbis Sensualium Pictus z roku 1685. Z vlastných zdrojov múzeum spolufinancovalo schválený projekt sumou 500 €.

Kysucká galéria slávnostne otvárila zrekonštruovaný kaštieľ v Oščadnici. Budova kaštieľa je národnou kultúrnou pamiatka a je ojedinelou stavbou tohto druhu architektúry v prostredí Horných Kysúc. Slávnostné otvorenie novozrekonštruovaného kaštieľa bolo spojené aj s oslavou 40. výročia vzniku Kysuckej galérie.

„Je to trochu klišé, ale umenie mi ponúka slobodu...“

Najmä umelecké priemyslovky vychovávajú mladú generáciu výtvarníkov, ktorá následne smeruje na vysoké školy, kde rozvíjajú svoj talent. Viktória Anna Vinjarová je rodáčka z východu, ktorá prostredníctvom umenia hľadá podľa vlastných slov svoju identitu.

Zbierkový fond Oravského múzea skrýva mnohé umelecké poklady. Jedným z nich je aj kolekcia obrazov od známeho slovenského autora Adolfa Medzihradského. Niektoré z nich boli do fondu získané už pred desaťročiami aj zo súkromných zbierok, čo sa odzrkadlilo na ich stave. Preto sa Oravské múzeum rozhodlo požiadať o dotáciu a dodať olejomaľbám pôvodný nádych.

Revolúcia v digitálnom umení a nekonečné možnosti

Kryptomeny a celková digitalizácia sveta naberá v posledných rokoch neuveriteľné obrátky. Rýchlosť pokroku zrejme už ani nedokážeme spomaliť a digitálnej revolúcií sa nevyhne ani umenie, pre ktoré je NFT ako stvorené. Pri umení však jeho potenciál nekončí.

Kto je online?

Práve tu je 10 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900