E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Vo štvrtok 21. marca otvorila Oravská galéria v priestoroch Župného domu v Dolnom Kubíne výstavu, ktorá predstavuje verejnosti slovenskú výtvarnú modernu zo súkromných zbierok.

Počas Týždňa slovenských knižníc 2024 pripravila špeciálna knižnica Oravskej galérie podujatia pre študentov a dospelých zamerané na propagáciu nových prírastkov zakúpených z Fondu na podporu umenia, prezentáciu nového online katalógu a služieb špeciálnej knižnice OG, ako aj ukážky otvorených e-zdrojov zameraných na výtvarné umenie s dôrazom na zdigitalizované zbierky galérií.

Obklopenie sa umením a cit pre krásu je azda staré ako samotné umenie. Aj keď sa pravdepodobne nedá hovoriť hneď od čias jeho vzniku o zberateľstve, pretože výtvarné umenie sa pomerne dlhý čas chápalo inak ako je tomu dnes.

Dráma medzinárodnej sochy Martina Kukučína

   Príbeh sochy, znázorňujúcej podobizeň jasenovského rodáka a významného prozaika, Martina Kukučína je rovnako strastiplný, ako jeho život. Doktorka Mária Rapošová zasvätila štúdiu Kukučína azda celý svoj profesijný život a neustále nám prináša nové a nové zaujímavé fakty súvisiace s jeho osobou.

    Po publikácii Životná odysea Martina Kukučína je jej najnovším počinom publikácia s názvom Dráma medzinárodnej sochy Martina Kukučína.

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Oravskom Podzámku, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa úspešne zapojilo do výzvy Fondu na podporu umenia na rok 2022 v programe 5.4.1 Odborné ošetrenie zbierkových fondov s projektom „Orbis Sensualium Pictus“. Múzeum získalo dotáciu vo výške 2 000 € na reštaurovanie významnej tlače Orbis Sensualium Pictus z roku 1685. Z vlastných zdrojov múzeum spolufinancovalo schválený projekt sumou 500 €.

Kto je online?

Práve tu je 327 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900