E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

„Je to trochu klišé, ale umenie mi ponúka slobodu...“

Najmä umelecké priemyslovky vychovávajú mladú generáciu výtvarníkov, ktorá následne smeruje na vysoké školy, kde rozvíjajú svoj talent. Viktória Anna Vinjarová je rodáčka z východu, ktorá prostredníctvom umenia hľadá podľa vlastných slov svoju identitu.

Revolúcia v digitálnom umení a nekonečné možnosti

Kryptomeny a celková digitalizácia sveta naberá v posledných rokoch neuveriteľné obrátky. Rýchlosť pokroku zrejme už ani nedokážeme spomaliť a digitálnej revolúcií sa nevyhne ani umenie, pre ktoré je NFT ako stvorené. Pri umení však jeho potenciál nekončí.

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa neustále snaží modernizovať a zlepšovať svoje služby. V roku 2021 si pre svojich návštevníkov pripravilo nového audio sprievodcu, ktorý pri návšteve literárnej expozície P. O .Hviezdoslava prinesie rozšírenie fotodokumentácie a rôzne zaujímavosti z básnikovho života. Aplikácia je dostupná na stiahnutie v mobilných obchodoch GooglePlay a Appstore.

„.. umenie nemá žiadne pravidlá a vždy si nájde svoje publikum.“

Martina Tarčáková je maliarka z Oravy, ktorú milo prekvapuje záujem ľudí na Slovensku o abstraktné umenie. Po viacerých zamestnaniach sa rozhodla vrátiť k tvorbe a zahodiť obavy z finančnej nestability, ktorú viacerí v tomto odvetví pociťujú. Pohľad na jej obraz vás pohladí na duši a vyvolá potrebu preskúmať ho do detailu, až nakoniec máte chuť sa ho dotýkať.

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava sa úspešne zapojilo do výzvy Fondu na podporu umenia, program 5.4.1 Odborné ošetrenie zbierkových fondov s projektom „Reštaurovanie z fondu ČK“ a získalo dotáciu vo výške 2000 €.

Kto je online?

Práve tu je 385 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900