E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Dráma medzinárodnej sochy Martina Kukučína

   Príbeh sochy, znázorňujúcej podobizeň jasenovského rodáka a významného prozaika, Martina Kukučína je rovnako strastiplný, ako jeho život. Doktorka Mária Rapošová zasvätila štúdiu Kukučína azda celý svoj profesijný život a neustále nám prináša nové a nové zaujímavé fakty súvisiace s jeho osobou.

    Po publikácii Životná odysea Martina Kukučína je jej najnovším počinom publikácia s názvom Dráma medzinárodnej sochy Martina Kukučína.

Obklopenie sa umením a cit pre krásu je azda staré ako samotné umenie. Aj keď sa pravdepodobne nedá hovoriť hneď od čias jeho vzniku o zberateľstve, pretože výtvarné umenie sa pomerne dlhý čas chápalo inak ako je tomu dnes.

Kysucká galéria slávnostne otvárila zrekonštruovaný kaštieľ v Oščadnici. Budova kaštieľa je národnou kultúrnou pamiatka a je ojedinelou stavbou tohto druhu architektúry v prostredí Horných Kysúc. Slávnostné otvorenie novozrekonštruovaného kaštieľa bolo spojené aj s oslavou 40. výročia vzniku Kysuckej galérie.

Oravské múzeum Pavla Országha Hviezdoslava v Oravskom Podzámku, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa úspešne zapojilo do výzvy Fondu na podporu umenia na rok 2022 v programe 5.4.1 Odborné ošetrenie zbierkových fondov s projektom „Orbis Sensualium Pictus“. Múzeum získalo dotáciu vo výške 2 000 € na reštaurovanie významnej tlače Orbis Sensualium Pictus z roku 1685. Z vlastných zdrojov múzeum spolufinancovalo schválený projekt sumou 500 €.

Zbierkový fond Oravského múzea skrýva mnohé umelecké poklady. Jedným z nich je aj kolekcia obrazov od známeho slovenského autora Adolfa Medzihradského. Niektoré z nich boli do fondu získané už pred desaťročiami aj zo súkromných zbierok, čo sa odzrkadlilo na ich stave. Preto sa Oravské múzeum rozhodlo požiadať o dotáciu a dodať olejomaľbám pôvodný nádych.

Kto je online?

Práve tu je 69 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900