E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Kráľovskú akadémiu umení založil kráľ Juraj III. v roku 1768. Od svojho založenia vychovala množstvo umelcov a architektov, ktorí ovplyvnili kultúru a umenie nielen vo Veľkej Británii, ale aj vo svete. Svojim členom poskytuje jedinečný priestor reprezentujúci umenie a kultúru prostredníctvom výstav, vzdelávania, ale aj umeleckej debaty a výskumu.

Na mnohých zbierkach v múzeách a galériách sa podpísal zub času. Výnimkou nie sú ani maľby zo zbierky umenia, ktorá sa nachádza na Oravskom hrade. Oravské múzeum sa preto každoročne snaží umelecké diela reštaurovať vďaka podpornej schéme Fondu na podporu umenia.

Čaplovičova knižnica v Dolnom Kubíne ukrýva množstvo zaujímavých kníh. Základy tejto rozsiahlej zbierky položil v roku 1839 významný zberateľ a filantrop, Vavrinec Čaplovič. Čaplovičova knižnica je dnes súčasťou Oravského múzea P. O. Hviezdoslava. Historické knihy celoeurópskeho až svetového významu si vyžadujú svoju špecifickú starostlivosť. Aj na nich sa podpísal zub času.

Pavol Országh Hviezdoslav je verejnosťou vnímaný ako bard slovenskej poézie. Jeho pozostalosť, ktorá tvorila základ zbierkového fondu niekdajšieho Hviezdoslavovho múzea, ktoré je dnes súčasťou Oravského múzea P. O. Hviezdoslava obsahuje aj zbierku závesných obrazov. V roku 2019 sme si pripomínali 170. výročie narodenia tohto básnika a 65. výročie vzniku Literárnej expozície P. O. Hviezdoslava a preto sa Oravské múzeum rozhodlo podať projekt na zreštaurovanie vybraných diel, ktoré boli v minulosti súčasťou interiéru Hviezdoslavovej domácnosti a dnes sú dve z nich súčasťou stálej expozície.

S cieľom podpory umenia a kultúry sme koncom roku 2018 založili občianske združenie Capreolus, ktoré v roku 2019 úspešne prevzalo záštitu nad 14. ročníkom medzinárodného art workshopu Srnka.

Ak ste sa ešte nerozhodli, komu pripadnú 2% z vašich daní a chcete podporiť umenie, v OZ Capreolus padnú na úrodnú pôdu. V roku 2020 plánujeme zorganizovať už 15. ročník Art Workshopu Srnka, na ktorom sa zúčastňujú umelci zo Slovenska, Poľska, Ukrajiny, Francúzska a USA. Viac o tomto projekte sa dočítate TU.

Kto je online?

Práve tu je 97 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín