E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Uvažujete kam vyraziť s deťmi na výlet cez letné prázdniny? Slovensko ponúka mnoho zaujímavých miest a atrakcií, ktoré prinesú vám a vašim ratolestiam zaujímavé zážitky. Ak hľadáte miesto, kde sa dá stráviť takmer celý deň, určite navštívte košickú ZOO.

Tak ako súkromné spoločnosti, bilancujú predchádzajúci rok aj ostatné inštitúcie. V prípade kultúrnych inštitúcií sa považuje za hlavný ukazovateľ návštevnosť. V zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja je 22 kultúrnych inštitúcií. Vo svojej správe má 5 kultúrnych stredísk, 5 knižníc, 5 galérií, 4 múzeá, 2 divadlá a 1 hvezdáreň.

     Ďalším pozoruhodným a neprehliadnuteľným svätostánkom starého mesta je kostol svätého Felixa ( San Feliu), menší, avšak starší brat katedrály (ale určite nie menej zaujímavý). Ak sa rozhodnete vystúpať kamenné schodisko vedúce do románskej baziliky s barokovou fasádou, určite nezabudnite navštíviť hrob tamojšieho biskupa, svätého Narcisa, ku ktorému sa viaže legenda (áno, ďalšia legenda, sme predsa v Gerone). Keď v roku 1285 francúzske vojská po kapitulácii obsadili mesto, začalo sa rabovanie.

Jeden z najnavštevovanejších hradov na Slovensku.

Prvá písomná zmienka o hrade siaha na začiatok 13.storočia. Spišský hrad je súčasťou kultúrneho dedičstva Slovenska. Pamiatka je vyhľadávaným turistickým objektom, s rastúcim počtom návštevníkov. V roku 1993 Spišský hrad a kultúrne pamiatky blízkeho okolia zapísali do Zoznamu pamiatok svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Girona

Gerona - mesto kabaly, Hier o Tróny a levieho zadku

     Priznajme si to narovinu: mnohí z nás o Gerone nikdy nepočuli- a ak aj áno , vo väčšine prípadov sú to fanúšikovia Hier o tróny, v tom druhom letní dovolenkári smerujúci na Costa del Sol. Sám autor tohto článku musí (kajúcne) priznať, že aj pre neho sa Gerona (alebo katalánsky Girona) pri jeho prvej ceste do Španielska zredukovala na letisko a lacnejšiu variantu letu do Barcelony.

Kto je online?

Práve tu je 25 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín