E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Kysucký región sa nachádza na severozápade Slovenska. Zahŕňa okresy Čadca a Kysucké Nové Mesto. Územie susedí na východe s Oravou, na juhu s Horným Považím, na severozápade s Českom a na severovýchode s Poľskom. Pre svoju rozmanitú hornatú krajinu ponúka zaujímavé turistické zážitky.


Prechádzka k prameňu rieky Kysuce

Rieka Kysuca prechádza celým rovnomenným územím od Makova až po Žilinu, kde sa vlieva do Váhu. K prameňu rieky Kysuca sa dostanete jednoducho aj s menšími deťmi z Makova - Kopaníc po žltej turistickej značke na Sedlo pod Lemešnou, odtiaľ po červenej značke na Sedlo pod Soliskom a následne po žltej až k prameňu. Pri prameni si môžete oddýchnuť a naplniť fľaše čistou horskou vodou. Z Makova - Kopaníc sa po modrej značke dostanete do osady U Papaji, kde rastie najstarší a najmohutnejší brest hrabolistý v strednej Európe, ktorý má takmer 500 rokov.

Veľká Rača

Obľúbenou lokalitou na turistiku je Veľká Rača. Na jej vrchol, sa dostanete približne za 2 a pol hodiny. Ak si chcete trasu skrátiť, môžete využiť Lúku lanovku. Vďaka nadmorskej výške a čiastočne odlesnenému vrcholu ponúka zaujímavé výhľady do okolia.

Hora Živčák

Mariánske pútnické miesto spojené so zjaveniami Panny Márie každoročne navštívia tisícky pútnikov. Centrom areálu je kaplnka, v okolí ktorej vyviera niekoľko prameňov. V areáli je dostupných niekoľko oddychových zón. Cestou na túto horu sa môžete zájsť pozrieť k unikátnemu Kornianskemu ropnému prameňu.

Korniansky ropný prameň

Na mieste výveru ropy sa v minulosti uskutočnilo niekoľko vrtov, ukázalo sa však, že ťažba by bola vzhľadom na množstvo ropy ekonomicky náročná a nerentabilná. Ropný prameň dodnes nenašiel žiadne využitie, slúži len ako unikátna turistická atrakcia. Dostanete sa k nemu pomerne jednoducho, keďže leží cca 150 m od parkoviska pri hlavnej ceste.

Kamenné gule

Kamenné gule sú svetový unikát. Nikto presne nevie, ako vznikli, preto lákajú lovcov záhad z celého sveta. Nájdete ich na 15km dlhom úseku medzi Klokočovom a Milošovou. Tieto kamene majú tvar od dokonalej gule až po veľké vajcia. Najväčšia nájdená guľa má priemer 2.6m a môžete si ju obzrieť v lome Milošová - Megonky neďaleko Čadce.

Rozhľadňa na Marťakovom kopci

Rozhľadňa sa nachádza nad osadou Petránky v Zákopčí. Stavba je postavená z prírodného kameňa a dreva a pripomína stredovekú strážnu vežu. Rozhľadňa je vysoká 14m a poskytuje krásny výhľad na okolité hory. Cestu hravo zvládnu aj deti či menej zdatní turisti. Najjednoduchší prístup je z obce Zákopčie.

 

Autor: Daša Lofajová

Kto je online?

Práve tu je 44 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900