E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Jeden z najnavštevovanejších hradov na Slovensku.

Prvá písomná zmienka o hrade siaha na začiatok 13.storočia. Spišský hrad je súčasťou kultúrneho dedičstva Slovenska. Pamiatka je vyhľadávaným turistickým objektom, s rastúcim počtom návštevníkov. V roku 1993 Spišský hrad a kultúrne pamiatky blízkeho okolia zapísali do Zoznamu pamiatok svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

     Ďalším pozoruhodným a neprehliadnuteľným svätostánkom starého mesta je kostol svätého Felixa ( San Feliu), menší, avšak starší brat katedrály (ale určite nie menej zaujímavý). Ak sa rozhodnete vystúpať kamenné schodisko vedúce do románskej baziliky s barokovou fasádou, určite nezabudnite navštíviť hrob tamojšieho biskupa, svätého Narcisa, ku ktorému sa viaže legenda (áno, ďalšia legenda, sme predsa v Gerone). Keď v roku 1285 francúzske vojská po kapitulácii obsadili mesto, začalo sa rabovanie.

Kde trávime na Slovensku najčastejšie dovolenku?

Je pravdou, že dovolenku Slováci v poslednom čase čoraz častejšie trávia práve v rodnej krajine. Možno k tomu prispela situácia vo svete, no určite aj to, že aj u nás je stále čo obdivovať. Hoci je Slovensko malá krajina miest, ktoré stoja za návštevu je tu neúrekom.

Girona

Gerona - mesto kabaly, Hier o Tróny a levieho zadku

     Priznajme si to narovinu: mnohí z nás o Gerone nikdy nepočuli- a ak aj áno , vo väčšine prípadov sú to fanúšikovia Hier o tróny, v tom druhom letní dovolenkári smerujúci na Costa del Sol. Sám autor tohto článku musí (kajúcne) priznať, že aj pre neho sa Gerona (alebo katalánsky Girona) pri jeho prvej ceste do Španielska zredukovala na letisko a lacnejšiu variantu letu do Barcelony.

Vieme, aké dovolenkové destinácie Slováci navštevujú najčastejšie

Už na začiatku leta každý Slovák premýšľa o tom, kam sa vybrať na dovolenku. Uvažuje nad tým, ktorá destinácia je tá správna, no nezabúda ani na potrebné vybavovačky, ako je napríklad výber hotela, all inclusive či last minute.

Sú ľudia, ktorí sa pri výbere poradia s cestovnou kanceláriou, ktorá všetko vybaví za nich. Na druhej strane sú však aj takí, ktorí si svoju cestu do zahraničia naplánujú sami z pohodlia obývačky. Z percentuálneho hľadiska, podľa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch SACR, označila viac než polovica Slovákov ako najlepší zdroj pre výber dovolenky internet alebo recenzie od svojich známych. Médiá ako televízia, print a cestovné kancelárie získali približne len dvanásť percentnú priazeň zo strany obyvateľov Slovenska.

Kto je online?

Práve tu je 113 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín