E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Ak sa rozhodnete zobrať svoje deti na výlet do prírody na Hornom Považí, ponúkame vám niekoľko tipov, kam vyraziť. Horné Považie má množstvo zaujímavých lokalít, ako sú Rajecká dolina, Súľovské vrchy, či okolie Terchovej.

Gejzír v Rajeckej Lesnej

Určite si nenechajte počas horúcich letných dní ujsť návštevu gejzíru v Rajeckej Lesnej. Umelý gejzír vytryskuje do výšky cca 10 metrov, pričom vytvára farebnú dúhu. Gejzír nie je výtvorom prírody. Prúd vody vytryskuje z podzemného potrubia. Voda tohto gejzíru je studená a v lete predstavuje príjemné osvieženie. Nachádza sa približne 4 kilometre nad obcou Rajecká Lesná a vedie k nemu asfaltová cesta.

Náučný chodník Stratený budzogáň

Skalný budzogáň v Rajeckej doline je unikátny cca 12 metrov vysoký skalný útvar v tvare zovretej päste. Vedie k nemu náučný chodník, na ktorom sa okrem informácií o prírodnom prostredí dozviete aj zaujímavú legendu o tom, ako sa budzogáň premenil zo stromu na skalu. Prechádzka začína v Rajeckých Tepliciach a trasa ku budzogáňu je dlhá približne 6 km. Do cieľa by ste sa mali dostať približne za 2 hodiny. Pre menšie deti je vhodnejšia trasa z obce Zbyňov, ktorá je od budzogáňa vzdialená 3 kilometre a prechádzka k nemu trvá približne hodinu.

Náučný chodník Diery

Pri návšteve Terchovej si určite naplánujte nenáročnú prechádzku po náučnom chodníku, ktorá vás po hodine cesty zavedie na lúku pod vrh Podžiar. Z Podžiaru môžete pokračovať do osady Štefanová, odkiaľ premáva aj turistický vláčik.

Osada u Jánošíkov

Chcete vidieť miesto kde sa v Terchovej narodil náš najznámejší zbojník? Určite sa vydajte do jeho rodiska, ktoré sa nachádza približne 45 minút pešo po asfaltovej ceste z osady Šípková. Ide o nenáročnú turistickú trasu, ktorá je súčasťou náučného chodníka Jánošíkovým chotárom. Pri prechádzke si môžete vychutnať nádherné výhľady na Malú Fatru a jej dominantu Veľký Rozsutec.

Náučný chodník Okolím Rajeckého hradu

Na tomto náučnom chodníku nájdete množstvo informačných tabúľ, ktoré vás oboznámia s miestnou flórou, faunou a históriu mesta Rajec. Pri niektorých stanovištiach sa nachádza oddychová zóna a rozhľadňa, z ktorej sa vám naskytne krásny výhľad na Rajeckú dolinu. Dĺžka náučného chodníka je približne 8km a zvládnuť by ste ju mali za 4 hodiny.

Belské skaly pri Terchovej

Obľúbeným miestom na kratší výlet sú Belské skaly. Nachádzajú sa tu 3 vyhliadky s krásnym výhľadom. Dostanete sa tu z obce Belá a prechádzka na najvyššiu vyhliadku vám bude trvať približne 40 minút.

Lanovka do Snilovského sedla

Krásne výhľady si môžete vychutnať aj inak, ako len pri turistike. Zaručeným zážitkom pre najmenších je jazda kabínkovou lanovkou, ktorá vás vyvezie do Snilovského sedla v nadmorskej výške 1500m nad morom. Dolná stanica lanovky sa nachádza vo Vrátnej doline. Ak sa zo sedla vyberiete po zelenej turistickej značke, približne po polhodine sa dostanete ku chate pod Chlebom, kde sa môžete občerstviť.

 

Autor: Daša Lofajová

Kto je online?

Práve tu je 86 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900