E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Dva hrady situované v okolí Žiliny spája od decembra 2022 nová cyklotrasa. Milovníkom cykloturistiky a histórie tak prináša nový zážitok. Výstavba tohto úseku cyklotrasy sa začala v máji 2022 v rámci projektu, ktorý sa realizuje v spolupráci s obcou Strečno a Moravskoslezským krajom. Jej súčasťou bude aj zrekonštruovaná lávka pre peších a cyklistov zo Strečna do Nezbudskej Lúčky ponad rieku Váh.

cyklotrasa budatinNovo sprístupnený úsek je súčasťou tak zvanej Vážskej cyklotrasy, ktorej súčasťou budú aj úseky Hranica krajov ŽSK/TSK – Bytča, Nezbudská Lúčka - Lipovec – Krpeľany, Ružomberok – Turík, Liptovský Mikuláš – Liptovský Hrádok a mnoho ďalších. Cieľom Žilinského samosprávneho kraja je vybudovať v programovom období 2021 – 2027 čo najväčšiu dĺžku Vážskej cyklotrasy a pomáhať v procese prípravy regionálnych cyklotrás ako napríklad Kysuckej cyklotrasy, ktorej investorom je Združenie obcí – Cyklotrasa Ochodnica – Žilina Budatín.

Cyklotrasa hrad Budatín – hrad Strečno vznikla v rámci projektu: „Zvýšení přístupnosti a bezpečnosti ke kulturním památkám v česko-slovenském pohraničí“ a jej investícia predstavuje hodnotu 266 319,07 € s DPH.

Hrady Budatín a Strečno sú v správe Považského múzea. Každoročne sa tešia vysokej návštevnosti a sú vyhľadávanými nielen u domácich, ale aj zahraničných turistov. Cyklotrasa spájajúca dva významné hrady bude počas letnej sezóny zaujímavým zatraktívnením lokality a prispeje k rozvoju turizmu v žilinskom regióne.

Autor: Daša Lofajová

Foto: ŽSK

Kto je online?

Práve tu je 34 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900