E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Veľká časť verejnosti vníma Google hlavne cez preslávený vyhľadávač, Gmail, mapy či Disk. V skutočnosti ponúka spoločnosť Google obrovské množstvo produktov, ktoré nám uľahčujú prácu, ale slúžia i na zábavu. 

Samotný Google člení svoje produkty do troch skupín:

  • Pre všetkých
  • Pre biznis
  • Pre developerov

Bežný užívateľ by pri prvej skupine vedel vymenovať asi tak do desať produktov. Zdatnejší možno dvadsať. Google pritom v tejto skupine ponúka až 71 produktov.
V biznis kategórii je ich necelá tridsiatka. K tým najznámejším patria AdSence, AdWords či Analytics.
Developerská skupina je trošku neznámou a podrobnosti sa o nej bežnému užívateľovi získavajú ťažko.

Získajte odpovede...produkty google

Vďaka produktu Search získate okamžité odpovede na webe a na vašom telefóne. Google je nepochybne lídrom vo vyhľadávaní, ktoré ho v podstate aj preslávilo. Vďaka produktu Mapy nepotrebujete klasické GPSky, ktoré sa používajú hlavne pri jazde v aute. Mapy od Google ponúkajú GPS navigáciu, dopravné informácie, alternatívne trasy aj s časovým odhadom a mnoho iného. Produkt Translate už určite poslúžil nejednému z nás. Aj keď má svoje muchy, ktoré sa Google snaží vychytať, je v mnohých prípadoch prvou voľbou pre preklad textov v cudzom jazyku. Jeho výhodou je, že obsahuje viac ako sto jazykov a začiatočníkom pomôže pri výslovnosti. Doba legendárneho Exploreru je už dávno preč a svoj podiel na tom má okrem prehliadača Mozilla aj ďalší produkt z dielne Google a to konkrétne Chrome. Rýchly, jednoduchý a bezpečný prehliadač idúci s dobou si hneď od svojho vzniku získal množstvo priaznivcov. V mnohých krajinách patrí k najpoužívanejším webovým prehliadačom.

Sledujte, počúvajte a hrajte sa...

Do tejto kategórie môžeme zradiť produkty ako YouTube, Google Play Music a Google Play Movies & TV. YouTube nebol primárne vynálezom Googlu. Pod svoje krídla ho získal kúpou v roku 2006. YouTube patrí medzi veľmi obľúbené produkty a pomohol k úspechu nejednému umelcovi. Google Play Music poskytuje užívateľom milióny skladieb, ktoré môžu počúvať v online ale aj offline režime. Google Play Movies & TV umožňuje svojim užívateľom pozrieť si obľúbený film, alebo seriál online.

Spoločnosť Google neostala len pri virtuálnych produktoch. Na trh priniesla už niekoľko mobilov, tabletov a dokonca v spolupráci s niekoľkými výrobcami PC priniesla Chomebook s vlastným operačným systémom. Spoločnosť sa snaží napredovať vo všetkých smeroch a aj to je možno jeden z dôvodov, prečo sa stala najcennejšou značkou sveta za rok 2017 a vystriedala tak na prvom mieste spoločnosť Apple.

Autor: Admin
Zdroj: google.com, Brand finance 2017

Kto je online?

Práve tu je 51 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900