E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

V poslednom období bola v médiách hojne medializovaná téma obnovy starých rodinných domov, na ktoré môžu obyvatelia Slovenska získať dotáciu. Keďže aj v našej redakcii sú majitelia domov spadajúcich do kategórie, pre ktorú je projekt určený, rozhodli sme sa zaregistrovať do výzvy a vyskúšať si tak celý proces.
Na webovej stránke obnovdom.sk mal byť podľa avizovaných informácií sprístupnený dňa 24.4.2023. o 9.00 h prihlasovací formulár. V skutočnosti bol spustený až 10 minút po avizovanom čase.

Samotný priebeh vypisovania žiadosti mal niekoľko nedostatkov, ktorým by sa tvorca vyhol, keby došlo pred jeho samotným nasadením k užívateľskému testovaniu. Ale na toto sme si už nejak pri štátnej a verejnej správe zvykli a sme vďační, že sa tá elektronizácia aspoň niekam posunula a nemusíme behať po úradoch. Napríklad po vypísaní a odoslaní žiadosti nám nebol spočiatku doručený žiadny potvrdzujúci email a ak následne zvolíte krok späť vrátite sa do formulára a neviete či máte žiadosť odoslať znova alebo nie. Tvorcovia umiestnili na webe Obnov dom manuál k vypĺňaniu formulára a následným krokom. Vo finále máte dve možnosti:
1. formulár žiadosti vytlačiť a spolu s prílohami poslať poštou na uvedenú adresu,
2. poslať žiadosť elektronicky, k čomu však potrebujete občiansky preukaz s čipom.

Ak sa však rozhodnete odoslať žiadosť elektronicky, môžete ostať zmätený, pretože podrobný návod k aktuálnej výzve nenájdete. Ak patríte k častým užívateľom štátnych elektronických služieb, dovtípite sa, že bod c) na poslednej strane príručky k vypĺňaniu žiadosti, pojednáva o elektronickej schránke na portáli Slovensko.sk. Pre listinné odoslanie žiadosti je v návode uvedená korešpondenčná adresa Slovenskej agentúry životného prostredia v Bratislave. Vo všeobecnej agende na portáli Slovensko.sk sa však nachádza len sídlo Slovenskej agentúry životného prostredia Banská Bystrica, čo je dosť mätúce. Chceli sme si preto overiť, či elektronickú žiadosť môžeme zaslať práve tam. Na položenie otázky sme využili dostupný formulár na webe obnovdom.sk. V priebehu dňa sme však odpoveď na našu otázku vypísanú prostredníctvom tohto formulára nedostali. Z tohto dôvodu sme využili možnosť hovoru na zelenú linku kde nám pracovníčka ministerstva navigovala ako postupovať pri elektronickom odosielaní žiadosti. Manuál, na ktorý nás odporučila bol vypracovaný k predchádzajúcim výzvam preto sa od súčasnej výzvy mierne líši.
Ako sme v úvode uviedli, Slovenská agentúra životného prostredia avizovala sprístupnenie formulára o 9.00. Keďže sa ani po 10 minútach nič nedialo, pokúsili sme sa Slovenskú agentúru životného prostredia kontaktovať prostredníctvom správy na sociálnej sieti Facebook. Odpoveď sme dostali po viac ako polhodine. Tá však už pre nás nebola relevantná, keďže medzičasom bol formulár sprístupnený. Treba oceniť, že Slovenská agentúra životného prostredia využíva na komunikáciu aj sociálne siete. V deň spustenia výzvy určite zaznamenali zvýšený nápor na call centrum, či elektronickú komunikáciu. Odpoveď na naše ďalšie otázky k žiadosti sme dostali cez Facebook až po hodine a boli všeobecné, takže nás nikde pri vypĺňaní žiadosti neposunuli.
Limit na počet žiadostí sa naplnil hneď v prvý deň. Enormný záujem, ktorému predchádzala pomerne výrazná medializácia určite potrápil prevádzkovateľov a do budúcna budú lepšie pripravení na podobné situácie.
Žiadosti sú odoslané a ostáva len čakať.

Autor: Admin

Kto je online?

Práve tu je 105 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900