E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Ste majiteľom vozidla, ktoré máte v pláne predať? Čaká vás prepis vozidla? Ak ste majiteľom občianskeho preukazu s čipom, môžete si prepis uľahčiť a vyhnúť sa dlhým radom na dopravnom inšpektoráte.

K prepisu auta z pohodlia domova budete potrebovať: 

  • Občiansky preukaz s čipom
  • Nainštalovaný software pre eID kartu
  • Sken overeného splnomocnenia od kupujúceho / nového majiteľa
  • Sken dokladu o uzatvorení PZP nového majiteľa

Prepis vozidla je možné uskutočniť cez portál Ministerstva vnútra SR. Tak ako sme už pri štátnych portáloch a aplikáciách zvyknutí, aj tento portál má svoje muchy, často neobsahuje nápovedu na užívateľské otázky a vyžaduje si kontaktovanie call centra.

V katalógu služieb si vyberiete úkon, ktorý chcete uskutočniť. Vypíšete údaje o novom majiteľovi, uvediete čo sa má stať s pôvodnými evidenčnými číslami vozidla, zadáte kontaktné údaje nového majiteľa, nahráte povinné prílohy a žiadosť elektronicky odošlete.

Pokiaľ ide o pôvodné EVČ, máte niekoľko možností:

  • ponechanie EVČ na vozidle pre kupujúceho
  • ponechanie EVČ u pôvodného držiteľa vozidla, ktorý môže do jedného roka požiadať o pridelenie tohto EVČ na svoje iné vozidlo.

Ak sa rozhodnete ponechať si EVČ pre svoje ďalšie vozidlo, ktoré plánujete v dohľadnej dobe kúpiť, je potrebné vozidlu, ktorého sa prepis týka prideliť nové EVČ.

V tomto prípade máte nasledujúce možnosti:

  • pridelenie EVČ náhodným výberom z generátora náhodného výberu EVČ, ktoré sú na sklade dopravného inšpektorátu,
  • pridelenie EVČ s voliteľnou logistikou, o zloženie ktorých požiada, 
  • pridelenie konkrétnej EVČ zo skladových zásob dopravného inšpektorátu, 
  • pridelenie EVČ, ktoré má kupujúci ponechané u seba z predošlého vozidla.

Na takomto spôsobe pridelenia nových EVČ sa však musíte vopred dohodnúť s kupujúcim, pretože poplatky, ktoré z elektronického prepisu vozidla vyplývajú, platí ten, kto žiadosť o prepis podáva.

Po úspešnom odoslaní žiadosti vám príde do elektronickej schránky na portáli slovensko.sk potvrdenie a výzva na úhradu poplatku. Podľa zverejnených údajov, by mala byť platba bankovým prevodom pripísaná na uvedený účet do troch pracovných dní. Naša skúsenosť však bola taká, že poplatok sme uhradili v pondelok a v piatok sme museli kontaktovať call centrum MVSR, keďže sa s našou žiadosťou nič nedialo. Potvrdenie o prijatí poplatku za prepis nám do elektronickej schránky prišlo v sobotu, takže reálne to trvalo 6 dní. Následne začali spracúvať našu žiadosť.

Nové EVČ spolu s novým technickým preukazom budú po spracovaní žiadosti doručené novému majiteľovi kuriérom. Pri prevzatí nových EVČ nový majiteľ kuriérovi odovzdá pôvodné EVČ a taktiež doklady od vozidla.

V našom prípade trval elektronický prepis vozidla, od podania žiadosti po doručenie nových dokladov zo strany MVSR novému majiteľovi celkom 15 dní.
Po prepise vozidla na nového majiteľa by vám malo byť do elektronickej schránky na portáli slovensko.sk doručené potvrdenie o zmene majiteľa, na základe ktorého môžete zrušiť PZP, prípadne havarijne poistenie. Nám však toto potvrdenie do elektronickej schránky neprišlo a preto sme si toto potvrdenie museli ísť vyžiadať na dopravný inšpektorát, kde jeho vystavenie trvalo len niekoľko minút.

Využívanie elektronických služieb umožňuje vybavovanie množstva úkonov z pohodlia domova a veríme, že sa budú čoraz viac skvalitňovať a prispôsobovať užívateľom.

Kto je online?

Práve tu je 314 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900