E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Umelecké sympóziá a workshopy napomáhajú k budovaniu vzťahov medzi umelcami, vedú k vzájomnej diskusii o umení, ale dochádza počas nich aj k vzájomnej inšpirácii, či rozširovaniu umeleckých obzorov v podobe skúšania nových techník, či vnímania umeleckého prejavu jednotlivcov.
V minulosti boli inšpirovaní Oravou nielen insitní umelci, ale aj zvučné mená ako Benka, Alexy, Palugyay, bazovský, či Hložník. Inšpiráciu nachádzali v krajine, živote prostého ľudu, v ľudovej architektúre a zvykoch našich predkov.

srnka 19Spoločné stretnutia umelcov za účelom vzájomnej spolupráce a inšpirácie majú veľkú obľubu aj dnes. V prímestskej časti Dolného Kubína, niekdajšej najmenšej obci na Orave sa už po 14. krát stretli výtvarníci z niekoľkých krajín, aby tvorili v rázovitom prostredí dedinky Srňacie. Umeleckého workshopu Srnka sa v tomto roku zúčastnilo 12 umelcov zo Slovenska, Poľska, Francúzska a USA. Téma bola voľná a však väčšina umelcov sa zamerala na krajinu v jej rôznych podobách, od realistického zachytenia po abstrakciu. I keď tento rok dominovala maľba na plátno, nechýbali ani tradičné makramé, ktoré umelci vytvárajú z prírodných materiálov a taktiež drevené skulptúry.


Plenér prilákal zvedavcov. Ku skupinke umelcov, tvoriacich pod holým nebom sa pridali i deti miestnych chalupárov a dovolenkárov, ktoré maľovali svoje detské kreácie na skalky, ale mali si možnosť vyskúšať aj maľbu na plátno.
Práce, ktoré vznikli na Art workshope Srnka boli verejnosti prezentované počas podujatia Návrat do histórie v Srňacom. 14. ročník Art workshopu Srnka si zobralo pod svoje krídla OZ Capreolus, ktorého primárnym cieľom je rozvoj kultúry a umenia v regióne. Workshop sa mohol uskutočniť aj vďaka finančnej podpore Žilinského samosprávneho kraja.

 

Autor: Daša Korytárová Lofajová

Kto je online?

Práve tu je 86 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín