E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne sa v roku 2018 zapojilo do programovej výzvy „Odborné ošetrenie zbierkových fondov“ Fondu na podporu umenia s projektom „Portréty v zbierkach LVO-SL“. Fond na podporu umenia podporil tento projekt sumou 4 500 €, vďaka čomu bolo možné uskutočniť odborné reštaurovanie vybraných umeleckých diel.

bruckVýsledkom odborného ošetrenia je zreštaurovanie piatich umeleckých diel, ktoré zachytávajú významné osobnosti kultúrno-spoločenského života s celoslovenským významom a sú späté s históriou Oravského múzea. Ide o umelecké diela s názvom Baťko Škultéty od V. Stašíka, portrét P. O. Hviezdoslava od I. Žabotu, portrét Vavrinca Čaploviča od J. Erlingera, portrét Leopolda Brucka od P. M. Bohúňa a portrét Juraja Bullu od neznámeho autora.

Reštaurovaný portrét Hviezdoslava je stálou súčasťou Literárnej expozície P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Ostatné zreštaurované diela budú krátkodobo vystavované pri významných jubileách v priestoroch Oravského múzea P. O. Hviezdoslava a taktiež pri krátkodobých tematických výstavách, kde ich bude mať možnosť vzhliadnuť široká odborná, i laická verejnosť.
Zreštaurovanie týchto portrétov je o to cennejšie, že v roku 2019 si pripomíname 180. výročie darovania Bibliotéky Čaplovičiany, ktorú daroval práve portrétovaný Vavrinec Čaplovič a spravoval jeho synovej Leopold Bruck. V rovnakom roku si pripomíname aj 170. výročie narodenia P. O. Hviezdoslava a 65. výročie vzniku Literárneho múzea P. O. Hviezdoslava.

Zdroj: Oravské múzeum P. O. HviezdoslavaFPU logo4 bielenamodrom
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
www.oravskemuzeum.sk

Kto je online?

Práve tu je 207 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín