E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Nová expozícia v Turzovom paláci

V novej sezóne si Oravský hrad pripravil pre návštevníkov niekoľko noviniek. Prvou novinkou je rozdelenie prehliadky hradu na veľký a malý okruh. Návštevník sa tak môže rozhodnúť, či prejde celým hradom až na citadelu, alebo navštívi len spodný hrad s kaplnkou sv. Michala a klenotnicu Oravského hradu.

klenotnicaKlenotnica Oravského hradu je ďalšou novinkou, ktorú si Oravské múzeum pripravilo pre návštevníkov. Dňa 30.4.2016 bola slávnostne otvorená nová expozícia v priestoroch, ktoré boli verejnosti neprístupné viac ako 20 rokov. Spodná časť Turzovho paláca ponúka možnosť vzhliadnuť nádherné renesančné fresky, hradnú kuchyňu či hradnú kúpeľňu s toaletou. Najväčším lákadlom novej expozície je však miestnosť, v ktorej sa nachádzajú vzácne mince a klenoty. Dominuje im renesančný diamantový prsteň, pochádzajúci z turzovskej hrobky. V poslednej miestnosti novej expozície sa v klimatizovaných vitrínach nachádzajú zachované renesančné mužské a detské odevy, ktoré patrili príslušníkom turzovského rodu.

Poslednou novinkou je nový polyfunkčný priestor, ktorý sa nachádza v podkroví Turzovho paláca. Bude slúžiť na výstavné a reprezentačné účely. Pri príležitosti sprístupnenia oboch spomenutých priestorov, sa v kaplnke sv. Michala na Oravskom hrade uskutočnil koncert operného speváka, Miroslava Dvorského.

Text: admin

Foto: Oravské múzeum 

Kto je online?

Práve tu je 113 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900