E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, sa neustále snaží modernizovať a zlepšovať svoje služby. V roku 2021 si pre svojich návštevníkov pripravilo nového audio sprievodcu, ktorý pri návšteve literárnej expozície P. O .Hviezdoslava prinesie rozšírenie fotodokumentácie a rôzne zaujímavosti z básnikovho života. Aplikácia je dostupná na stiahnutie v mobilných obchodoch GooglePlay a Appstore.

POH aplikaciaNávštevník si pri vstupe do múzea zosníma QR kód, ktorý je umiestnený priamo pri pokladni a následne sa mu v mobile otvorí prístup k stiahnutiu audioguidu. Hlas, ktorý rozpráva životný príbeh básnika, patrí známemu slovenskému hercovi Štefanovi Bučkovi a dopĺňa kultúrny zážitok z literárnej expozície. Vytvorenie takejto aplikácie bolo potrebné aj v dôsledku Covid situácie. V čase keď, nie je možné poskytovať výklad, je práve audioguide skvelou formou náhrady. Návštevník tak neprichádza o potrebné informácie, ale práve naopak, získava ich príjemnou a pohodlnou formou cez audiostopy. V obsahu sa dá prechádzať medzi jednotlivými kategóriami podľa potreby samotného návštevníka. Na vitrínach v expozícií je nalepených desať QR kódov, ktoré po preskenovaní do aplikácie priamo otvoria vyhľadávané obdobie zo života básnika od narodenia vo Vyšnom Kubíne až po deň pohrebu v Dolnom Kubíne. Múzeum bude poskytovať a slúchadlá na predaj pre prípad, že sa v expozícii stretne viacero návštevníkov a púšťanie rozličných nahrávok môže pôsobiť rušivo.

Na výrobe aplikácie sa podieľala firma Codio s.r.o, ktorá celý obsah spracovala čo najefektívnejšie pre potreby múzea a návštevníka. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Autor: Barbora Gustiňáková

Kto je online?

Práve tu je 313 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900