E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

1.ročník Summer Time Pop v júli rozozvučí Dolný Kubín

K už tradičným majstrovským kurzom klasickej hudby či jazzovým ateliérom sa tento rok pripája projekt letnej školy popu – Summer Time Pop. Bude sa konať 12.-17.7. v Dolnom Kubíne.
Jedná sa o interpretačné kurzy nového formátu i obsahu. Vytvorené boli hlavne pre študentov konzervatórií, vysokých škôl múzických a pre ďalších mladých hudobníkov (15 – 30 rokov), ktorí chcú prijať výzvu a pracovať na svojej individuálnej i skupinovej hre či tvorbe vlastných piesní.

Kurzy budú intenzívne – po individuálnych hodinách s lektormi dopoludnia, poobede nasledujú skupinové workshopy, večer jamsessions a koncerty (14.7. - koncert lektorov, 16.7. - záverečný koncert účastníkov).

Lektorský team prvého ročníku kurzov sľubuje kvalitný hudobný zážitok účastníkom kurzov, pozorovateľom i návštevníkom koncertov. V lektoroch Summer Time Pop sa totiž snúbia muzikantské zručnosti, pedagogické schopnosti a multižánrovosť prejavu.

summer time popSpevácky, kompozične a textársky sa o študentov postarajú Peter Adamov s Patríciou Fuxovou.
Peter Adamov je žánrovo azda najviac komplexný spevák našej scény. Po štúdiu operného spevu na VŠMU, pôsobil na muzikálovej scéne v Prahe, na nemeckom Hiphopkempe získal cenu majstrov sveta v skupinovom beatboxe a v roku 2003 vyhral slovenskú Coca-Cola Popstar. Na svojich jazzových projektoch spolupracuje s našou hudobníckou elitou (Juraj Griglák, Martin Valihora, Pavol Bodnár, Gabo Jonáš…). V ľudovej hudbe je fascinovaný Jánošíkom a hrou na píšťalách. Minulý rok vydáva album Bonbon – kritikmi označovaný za „inteligentný pop“. Za väčšinou svojich piesní stojí Peter aj textársky a kompozične.
Patricie Fuxová už ako 16 ročná podpísala svoju prvú vydavateľskú zmluvu. Študovala jazzový spev na konzervatóriu, humanitné vedy na Univerzite Karlovej a zahájila štúdium textu a scenáristiky na VOŠ Jaroslava Ježka. Po dokončení bakalárskeho štúdia ju prijali na Berklee College of Music. Vďaka vedeniu Casey Driessen (držiteľ Grammy) sa začala vracať ku svojim koreňom - to vyústilo do projektu VESNA. V úlohe textárky a skladateľky sa podpísala pod piesne Karla Gotta, Lucie Bílej, Evy Burešovej, Ilony Csákovej či Ewy Farnej.

Rytmika letnej školy bude taktiež v dobrých a hravých rukách.
Mladých basgitaristov (prípadne i kontrabasistov) povedie jeden z najvýraznejších inštrumentalistov českej scény Robert Balzar. Známa je predovšetkým jeho dlhoročná spolupráca s Danom Bártom v projektoch Dan Bárta & Illustratosphere (pop), Dan Bárta a Robert Balzar trio (jazz), či funk-rock-rapová formácii J.A.R.V minulosti pôsobil ako člen Orchestru československé televize a doprovodnej kapely Hany Hegerovej. Zoskupenie Illustratosphere tento rok vydalo nový štúdiový album Kráska a zvířený prach. So spomenutými skupinami získal 8 ocenení Zlatý Anděl.
Učiteľom bicích nástrojov bude pražský Košičan Dano Šoltis. To, že je veľmi flexibilným a citlivým hráčom, ktorý sa ako doma cíti na veľkých pódiách s pop-rockovými bandami i na malej klubovej scéne svedčí množstvo jeho projektov a spoluprác. Z tých „popovejších“ spomenieme aspoň pôsobenie v skupinách IMT Smile a -123 minut a spolupráce s Richardom Müllerom, Michalom Horáčkom, Janou Kirschner, Danom Bártom, Luckou Bílou, Adamom Ďuricom, Katarínou Koščovou, Petrom Lipom, Katarínou Knechtovou, Kamilom Střihavkom či Lenkou Dusilovou. Daniel tvorí aj filmovú hudbu. Za svoju hru získal viaceré prestížne ocenenia v Česku a Poľsku. So skupinou Vertigo mu patria 2 sošky Zlatého Anděla.

Na svoje si prídu aj klaviristi (a dokonca akordeonisti)! O nich sa postará Daniel Špiner – dvorný klavirista slovenských top speváčok (Katka Koščová, Katka Knechtová, Sima Martausová). Spomenúť treba aj jeho koncertovanie s Martinom Geišbergom (ich album "Na modrej Planéte" bol ocenený v kategórii world/jazz music na Rádiohlavách za rok 2019). Okrem koncertovania, sa Daniel venuje i kompozícii a aranžmá. Jeho hudbu môžeme počuť i v divadelných predstaveniach – od bábkových divadiel, cez činoherné predstavenia až po muzikály.

Prihlásiť sa k účasti na kurzoch je možné do 24.6. na nižšie uvedenej adrese.
Diváci sa okrem utorňajšieho koncertu pedagógov a záverečného koncertu letnej školy vo štvrtok, môžu tešiť na každovečerné jamsessions.

Cieľom kurzov je skvalitnenie našej popovej hudby cestou vzdelávania tých, ktorí pre hudbu živia pravdivý záujem. Práve týmto mladým ľuďom chce Summer Time Pop ukázať možné cesty presahov populárnej hudby k ďalším žánrom, a tým postupne pozdvihovať pop na vyššiu úroveň.

Príďte zažiť týždeň plný hudby, radosti a nových výziev.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, Prečo nie konope? n.f. a mesto Dolný Kubín.

VIAC INFORMÁCIÍ: http://spectaculum.sk/sk/stp
FB UDALOSŤ: https://www.facebook.com/events/237965170818208/

Kto je online?

Práve tu je 342 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900