E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Viete aké je tajomstvo úspechu?

Viete kde robia záujemcovia o účinkovanie v komparze najväčšiu chybu? Vo fotkách. Väčšina záujemcov posiela štylizované fotky, na ktorých sa snažia vyzerať čo najlepšie. Často nezabudnú použiť aj nejaký filter na úpravu fotografií. Slovenské film však nie je prehliadkové mólo a vo väčšine prípadov vyžaduje prirodzenosť.

Potenciálni komparzisti väčšinou posielajú fotky v rôznych neprirodzených pózach z letných dovoleniek, či iných príležitostí, o ktorých si myslia, že na nich vyzerajú lepšie, ako v skutočnosti. Práve takýto kandidáti na účinkovanie vo filme väčšinou neprejdú ani prvým sitom. Často sú prekážkou aj výrazne prefarbené vlasy a výrazný make-up. Samozrejme závisí to od požiadaviek konkrétneho filmu.

Tajomstvo úspechu je práve vo všednosti a reálnosti fotografií. Pri výbere rozhodujú aktuálne, úplne obyčajné fotografie, často zhotovené len mobilom, niekde pri bielej stene. Ďalšou z fám pri filmových castingoch je predstava ľudí, že nie sú dosť chudí, mladí, či atraktívni. Pravdou je, že pri filmoch sa hľadajú vždy špecifické typy. V drvivej väčšine však nejde o žiadne modelky, či modelov z katalógu. Ak máte pár kíl navyše, vrásky, ste malý, či vyšší a tenký ako ihla, máte väčšiu šancu uspieť so svojou prirodzenosťou.

Čo očakáva väčšina komparzistov od účinkovania vo filme? Okrem pár drobných, je to určite zážitok, ktorý im umožní aspoň trošku nazrieť do zákulisia výroby filmu, či stretnúť hercov, známych z televízie. Byť komparzistom môže byť zábava, ale aj drina. Niekedy sa obraz podarí nakrútiť veľmi rýchlo a účinkovanie komparzistov netrvá ani hodinu. Inokedy je potrebné stráviť na pľaci aj niekoľko hodín a čakať na svojich 5 sekúnd slávy za každého počasia. Tých 5 sekúnd uvádzame zámerne. Aj keď sa obraz môže natáčať aj niekoľko hodín, vo filme má konkrétny obraz len niekoľko sekúnd, či minúť a komparz sa v ňom často len mihne, prípadne sa neobjaví vôbec, ak scénu vystrihnú.

 

Zdroj: EL

Kto je online?

Práve tu je 91 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900