E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Bleskovky

Heureka mení majiteľa

Internetový porovnávač tovarov Heureka má nového majiteľa. novým majiteľom je česká investičná skupina Rockaway.
Podľa vyjadrenia riaditeľa Heureka.sk Tomáša Bravermana ide Heureka na maximum, presne tak, ako to vyžaduje najdôležitejšie obdobie e-commerce a najvyššou prioritou je spokojnosť zákazníkov.
Celú transakciu musí ešte schváliť Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže. Spolu s Heurekou táto investičná skupina kupuje aj jeden z najväčších internetových obchodov Mall.
Cena za ktorú Heureku  Rockaway získal presiahla čiastku 200 miliónov eur.
 
 

3 tipy, ako na to

V globále platí, že nič nie je zadarmo. A ak ide o podnikane, platí to dvojnásobne. K začiatkom podnikania však rozhodne patrí i propagácia firmy, značky, produktov alebo služieb. Kvalitná reklama niečo stojí a vedzte, že nejde o jednorazovú investíciu. Do propagácie musíte investovať neustále. Ako teda funguje reklama zadarmo?

Nejde o žiadny mýtus, legendu ani nejakého bájneho jednorožca. Marketingové agentúry by sa mohli nahnevať, no online marketing zadarmo je možný či sa im to páči, alebo nie. Jediné čo musíte do tohto druhu reklamy investovať - je čas. Na začiatok podnikania sú však tieto „lacné“ kroky najlepším spôsobom ako prilákať potenciálnych zákazníkov.

Kvalitný content

Content alebo obsah webu je presne to, čo na začiatku vášmu online podnikaniu  nesmie chýbať. Môžete zaplatiť najdrahšiu reklamu, no ak máte na webe „hnoj“, zákazník po prvých prečítaných riadkoch odchádza. Ľudia vedia čítať a aj keď čítajú čoraz menej, ak niečo cielene hľadajú, idú si za tým, čo ich presvedčí o kvalite.

Tvoriť obsah na svoj web vás zároveň posúva v rámci SEO, ktoré je v online priestore enormne dôležité. S kvalitným SEO sa behom pár dní môžete dostať na prvé stránky vo vyhľadávaní. Zriaďte si blog alebo pravidelne aktualizujte svoje príspevky, vyhľadávače ako Google to vedia oceniť. Tvorte originálny obsah, žiadne kopírovanie od slova do slova.

Sociálne pozitívny

Čo to znamená? Ak chcete preraziť, musíte byť spoločenský, tzv. sociálne aktívny. Pre marketingové aktivity a komunikáciu s potenciálnymi zákazníkmi dnes nestačí telefónne číslo a email. Sociálne siete, ako Facebok, Twitter, Youtube, Instagram alebo Linkedln. Tvorba komunity na viacerých frontoch je časovo náročná, no v okamihu ako tam ste, je väčšia šanca, že sa o vás dozvedia. Reklama zadarmo ako vyšitá, obrňte sa ale trpezlivosťou. Nevenovať sociálnym sieťam pri podnikaní pozornosť je ako ignorovať zákazníka priamo za pultom. Nič nevidí, tak odchádza.

Linkbuilding – predajte sa

Opäť sme pri SEO. Ak však chcete, aby ste na internete boli dohľadatelní, získavanie spätných odkazov tomu môže výrazne napomôcť. Čím viac vašich odkazov v online priestore koluje, tým je väčšia šanca, že na vás niekto natrafí.

Registrácie do free katalógov alebo prosba vašich partnerov či dodávateľov, aby odkaz na váš web umiestnili na svoje sociálne siete alebo weby, nič za to nedáte. Získavate návštevnosť a váš partner zvýši šancu, že jeho produkt predáte. Spätný odkaz má silu zvýšiť povedomie o značke a takisto samotný predaj.

 

Autor: Denis Ruščák

Kto je online?

Práve tu je 363 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín

 ISSN: 2585-9900