E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

V roku 2017 sa Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne zapojilo do programovej výzvy „Odborné ošetrenie zbierkových fondov“ Fondu na podporu umenia s projektom „Oravská krajina v zbierkach LVO-SL“ Fond na podporu umenia podporil tento projekt sumou 8 000 €, vďaka čomu mohlo dať Oravské múzeum odborne zreštaurovať sedem umeleckých diel.


FPU logo4 bielenamodromOdborné ošetrenie prebiehalo do 30.6.2018 a jeho výsledkom je zreštaurovanie siedmych umeleckých diel, ktoré zachytávajú oravskú krajinu a v minulosti patrili významným literátom, prípadne sú s nimi späté iným spôsobom. Medzi autormi diel sa nachádzajú aj zvučné mená ako Miloš Alexander Bazovský, či Martin Benka.
Zreštaurované diela budú krátkodobo vystavované pri významných jubileách v priestoroch Oravského múzea P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne a taktiež pri krátkodobých tematických výstavách, kde ich bude mať možnosť vzhliadnuť široká odborná, i laická verejnosť. Výsledky reštaurátorských prác budú zhrnuté a uverejnené v Zborníku Oravského múzea 2018 č. XXXV, ktorý bude dostupný verejnosti v roku 2019.

 Autor: Daša Korytárová Lofajová

Kto je online?

Práve tu je 17 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný Kubín