E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Bleskovky

Heureka mení majiteľa

Internetový porovnávač tovarov Heureka má nového majiteľa. novým majiteľom je česká investičná skupina Rockaway.
Podľa vyjadrenia riaditeľa Heureka.sk Tomáša Bravermana ide Heureka na maximum, presne tak, ako to vyžaduje najdôležitejšie obdobie e-commerce a najvyššou prioritou je spokojnosť zákazníkov.
Celú transakciu musí ešte schváliť Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže. Spolu s Heurekou táto investičná skupina kupuje aj jeden z najväčších internetových obchodov Mall.
Cena za ktorú Heureku  Rockaway získal presiahla čiastku 200 miliónov eur.
 
Čudujete sa? Niet sa čomu. Už v roku 1983 uzreli svetlo sveta prvé vzory hologramov plastových kariet, ktoré sa stali prvým platobným systémom. Ich vývoj nebol jednoduchý, a nadobudnutie ich funkcií malo dlhoročný priebeh. Karta, ktorá je pre nás bežná v tej dobe len prenikala na svet. Kúsok tvrdšieho papiera či plastu, ktorý nadobudol nové funkcie a otvoril mnoho možností nie len vo svete financií. 

 

Karty, ktoré veľa vediakarty

Je možné aby obyčajná karta dokázala v sebe uchovávať informácie? Áno je to možné. Existujú aj takéto kartičky, ktoré sú natoľko inteligentné, že vo svojom vnútri dokážu uchovávať informácie. Takéto karty zvyčajne obsahujú čip alebo magnetický prúžok, ktorý im vo svojej šikovnosti napomáha. Na trhu sú však aj karty, ktoré takúto inteligenciu v sebe zabudovanú nemajú. Zvyčajne sú využívané rôznymi predajcami v podobe vernostných kariet alebo ich využívajú ako vizitky. Avšak svoje využitie majú aj vo fitness centrách, posilňovniach alebo inom športovom zariadení vo forme permanentky.
 

Sú všade okolo nás

Plastové karty s inteligenciou sa používajú aj ako spôsob identifikácie používateľa karty. V rôznych zamestnaniach sa takéto karty využívajú ako dochádzkový systém alebo ako súčasť parkovacích automatov. Veď viete si predstaviť presnejší dochádzkový systém do práce? No napriek tomu najbežnejšie používané karty sú platobné karty, ktorej vlastníkom je takmer každý jeden z nás.
 

karty1Máš aj ty 3 karty?

Určite aj v tvojej peňaženke sa nájdu aspoň 3 plastové karty. Veď predsa každý jeden z nás nosí so sebou kreditku, kartičku poistenca, zľavovú kartu, vizitku či permanentku do fitka. V niektorých prípadoch sú to kúsky plastu, ktoré sú nevyhnutné pre naše fungovanie. Bez nich sme stratení a chýba nám záchytný bod, ktorý by nás cez takúto bublinu potrebnosti preniesol. V mnohých prípadoch sme odbíjaní slovami: ,,Ak nemáš nemôžeš“.
 

Kto je online?

Práve tu je 1328 návštevníkov a žiadni členovia on-line