E-marketing

E-marketing

Marketing

Marketing

Reklama

Reklama

Travel Marketing

Travel Marketing

Art Marketing

Art Marketing

Hi-Tech

Hi-Tech

Hľadať

Úspešná hlavná letná turistická sezóna v Oravskom múzeu

Oravský Podzámok, 20.10.2015 - Bránami expozícií Oravského múzea P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorého zriaďovateľom je Žilinský samosprávny kraj, prešlo od začiatku roka do konca septembra 196 091 návštevníkov. V porovnaní s minulým rokom za sledované obdobie počet návštevníkov o niečo klesol, ale napriek tomu sme zaznamenali niekoľko rekordov. Najnavštevovanejšou expozíciou zostáva Oravský hrad, ktorý si v mesiacoch júl-september prišlo pozrieť 97 015 návštevníkov (v roku 2014 to bolo 97 068).
oravsky hradPrvé miesto v návštevnosti podľa národnosti patrí domácim obyvateľom, za nimi nasledujú Poliaci a potom Česi, zavítali k nám aj návštevníci zo vzdialenejších kútov ako napr. Taiwan, Izrael, Švédsko, Kanada a ďalší. Už niekoľko rokov od otvorenia v máji 2008 sledujeme prudký nárast návštevnosti v expozícií Oravská lesná železnica. Spomínanú expozíciu si v mesiacoch júl-september prišlo pozrieť 23 347 návštevníkov (v roku 2014 to bolo 19 457) čo je nárast o cca 17%. Je to jediná expozícia, ktorej podiel návštevnosti neustále narastá. Ostatné expozície múzea kopírujú krivku návštevnosti z predchádzajúcich rokov z menšími nevýraznými odchýlkami.
Tieto vysoké čísla odzrkadľujú bohatú ponuku podujatí počas letného obdobia. Najväčším úspechom letnej sezóny bolo otvorenie novej expozície „Mediatéka“ venovanej filmom a rozprávkam natáčaným na Oravskom hrade. Ďalšou novinkou na hrade boli podujatia „V hrade a podhradí“ a „Umenie starých majstrov“. K najvyhľadávanejším akciám už tradične patria nočné prehliadky a na tohtoročnej „Drakulovskej“ bola zaznamenaná najvyššia návštevnosť v jej histórií (1139 návštevníkov) s posledným vstupom do hradu o 1:30h ráno.
„V areáli Oravskej lesnej železnice sme pre návštevníkov pripravili nové podujatia „Včelárske popoludnie“, „A ty gajdoš hraj“, „Keď som ja valašil“, ktoré návštevníkom zaujímavou formou priblížili staré tradície späté s týmto regiónom.“, povedala riaditeľka Oravského múzea, PaedDr.Mária Jagnešáková.
Hlavná letná turistická sezóna v Oravskom múzeu skončila s veľkým úspechom. Expozície ostávajú naďalej otvorené a už teraz sa intenzívne pracuje na nových úlohách pre nasledujúcu turistickú sezónu.
Priaznivci múzea sa do konca roku môžu tešiť na pripravované podujatia „Bojíte sa tmy“, „Mikuláš na Oravskom hrade“, „Lesnou železnicou za Mikulášom“, „Vianoce na hrade.
Tešíme sa na Vašu návštevu.
 
Zdroj: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava
www.oravskemuzeum.sk
 

Kto je online?

Práve tu je 636 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Vydavateľ

Agentúra EL (Agency EL), s.r.o., Partizánska cesta 1513, 02601 Dolný kubín